Vaillant Kombi Pompası Nasıl Değiştirilir? | 0850 303 11 18

0
(0)

Vaillant Kombi pompası, Vaillant kombi içerisinde yer alan suyu, elektronik karttan gelen komut ile kombi ve tesisat içerisinde gezdirmektedir. Kombi pompası, kombilerin marka ve modellerine göre değişkenlik göstermektedir. Tamiri için kombi teknik servisi olan firmamızdan detaylı bilgi alırken kombinizin marka ve modelini de belirtmeniz gerekmektedir. Marka ve modele göre değişkenlik gösteren pompaların iki farklı çeşidi ulunmaktadır. Bunlar:

 1. WİLO
 2. GRUNDFOS
Vaillant Kombi Pompası Nasıl Değiştirilir
Vaillant Kombi Pompası Nasıl Değiştirilir

İki farklı çeşidi bulunan kombi pompasının arızasını tespit etmek ve doğru bir şekilde çözüm üretmek için firmamıza ulaşabilirsiniz. Firmamızla iletişime geçtiğinizde kombinizin marka ve modeli hakkında detaylı bir bilgi vererek, uzmanlarımızdan net bilgi alabilirsiniz. İstanbul kombi servisi olarak hizmet veren firmamıza 0850 303 11 18’i arayarak 7/24 ulaşabilirsiniz.

Vaillant Kombi Pompası Neden Arızalanır?

Kombi pompası, farklı nedenler sonrasında arızalanmaktadır ve değişimi ya da mümkünse tamiri ile eski haline getirilmektedir. Arıza nedenleri:

 • Kollektörün arızalanması,
 • Yatağının bozulması
 • Kondansatör arızası,
 • Blok çatlaması sonrasında su kaçırması, kombi pompasının arızalanmasının nedenleri arasındadır.

Vaillant kombi pompası tamiri, her arıza durumunda gerçekleşecek bir işlem değildir. Arızalanan pompa parçasının durumu, tamir işleminin gerçekleşmesi için önemlidir. Eğer tamir edilebilecek bir arıza söz konusu ise ve kullanıcı firmamızdan tamir talep ediyorsa, tamir işlemi gerçekleştirilir.

Vaillant Kombi Pompası Nasıl Değiştirilir?

Tamiri mümkün olmayan ve kullanıcı tarafından değişimi istenen kombi pompası, uzmanlarımız tarafından titiz işlemlerden geçerek değiştirilmektedir. Deneyimli ve alanında uzman kişilerden oluşan ekibimiz, her marka kombinizin pompasının değişimini gerçekleştirmektedir.

Kombi Pompası Değişimi:

 • Vaillant kombi pompası, uzmanlarımız tarafından kontrol edilir.
 • Arızalı olan kombi pompasının kontrolü gerçekleştiğinde kilitlendiği tespit edilir.
 • WİLO marka pompalarda olan 4 adet vida sökülür.
 • Vidaların sökülmesinden sonra arızalı olan pompa, yeni pompa ile değiştirilir.
 • Değişim yapıldıktan sonra uzmanlarımız tarafından kombinin çalışmasının başarılı olup olmadığı kontrolü gerçekleştirilir. Kombi doğru bir şekilde çalıştığında değişim işlemi de tamamlanmaktadır.

Kombi pompasının değişimi hakkında daha fazla detay almak için 0850 303 11 18’i arayarak firmamıza ulaşabilirsiniz. İstanbul ve ilçelerinde hizmet veren firmamız, kombi pompası değişimi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları cevaplandırmaktadır.

Kombide Pompa Arızası Nasıl Anlaşılır?

Değişim gerektiren kombi pompasının arızalandığına dair pek çok fazla belirti bulunmaktadır. Kombi kullanıcı olan kişiler rahat bir şekilde Vaillant marka kombilerinin pompasında meydana gelen arızayı fark edebilir. Kombi pompasının arızalandığını gösteren belirtiler:

 1. Kombide görülen su akıntısı
 2. Kombinin normalden farklı ve fazla ses çıkarması
 3. Peteklerin çalışmaması
 4. Kombiye uzak olan peteklerde görülen ısınmama problemi
 5. Çift eşanjörlü kombi ise sıcak suyun gelmemesi
 6. Cihazın hiçbir şekilde çalışmaması

Vaillant kombi pompası arızası, bu belirtiler vererek işaret vermektedir. Bu arıza belirtileri her zaman pompa arızasını da göstermemektedir. Net bir bilgi ve tespit için kombi servis hizmeti veren firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bize puan verip destek olun

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Similar Posts