Başakşehir kombi servisi hizmeti veren firmamız, uzman kadrosuyla tüm marka ve model kombi bakım, onarım ve tamir hizmeti sunmaktadır. Uzman ekibimiz tarafından tüm sorunlarınız çözüme kavuşur ve rahatlıkla evinizi ısıtabilirsiniz. Başakşehir kombi servisi çağrı merkezimize 7/24 ulaşabilir, kombi servis desteği alabilirsiniz. Kombi sorununuz için gelen uzman ekibimiz tarafından arıza tespiti yapıldıktan sonra sorununuz kısa sürede çözüme kavuşur ve kombiniz sizlere teslim edilir. Kombi sorunu göz ardı edilmemeli ve uzman kişilerin eline teslim edilmelidir. Başakşehir kombi servisi ekibimiz son derece titiz, özenli ve disiplinli bir çalışma şekline sahiptir. Kombinizi tecrübeli firmalara, arıza ve bakım onarım sorunları konusunda teslim edebilir, bunun avantajlarını yaşayabilirsiniz.

başakşehir kombi servisi
Başakşehir Kombi Servisi

Kombi Filtresi Ne İşe Yarar?

Kombi filtresi, kombinin alt tarafında bulunan ve kombiye farklı maddelerin girmesini engelleyen parçalardır. İki adet farklı kombi filtresi bulunmaktadır. Kombi filtrelerinden biri, şebeke suyunun kombiye ulaştığı bölgededir. Bir diğeri ise peteklerden gelen suyun kombiye ulaştığı bölümdedir. Bu iki farklı filtrede genellikle yan yanadır.

Kombi altında bulunan borulara baktığınız zaman kombi filtresinin hemen farkına varamazsınız. Kombi filtreleri kör tapaların alt tarafında yer alır. Şebeke suyunun kombiye ulaştığı tarafta filtre bulunmasının nedeni, şebeke suyu ile beraber gelebilecek yabancı maddelerin kombiye zarar vermesini önlemektir. Şebeke suyunda kireç ya da farklı yabancı maddeler olabilir. Bunlar filtresiz olarak direkt kombiye ulaşırsa kombinin bazı parçalarına zarar verebilir.

Bir diğer kombi filtresi ise; peteklerde soğumuş olarak kombiye ulaşan su yolu üzerinde bulunmaktadır. Diğer filtreye nazaran bu filtrenin yabancı maddeler nedeniyle tıkanması daha olasıdır. Çünkü kalorifer tesisatı içinde kapalı bir konumda sürekli ısınıp soğuyan su bulunmaktadır. Bu su içindeki kireçlenme normal suya nazaran daha çoktur ve kombi filtresine çok daha fazla kireç takılmaktadır. Dolayısıyla kombideki filtre değişimi çok önemli ve titizlik gerektiren iştir. Bu sebepten dolayı uzman ekiplerce, disiplinli bir şekilde değiştirilmeli veya bakımı yapılmalıdır. Başakşehir Kombi Servisi filtre değişimi hususunda gönül rahatlığıyla çözüm odaklı hizmet alabileceğiniz bir servistir.

Başakşehir Kombi teknik Servisi hizmeti almak için bizi arayın.
Başakşehir Kombi teknik Servisi

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir?

Başakşehir Kombi Servisi Çağrı merkezimize, filtre temizliği için müracaat ettiğinizde Kombi filtreniz şu aşamalardan geçecektir;

  • Kombiye giden ve peteklerden gelen su vanası kapatılmalıdır.
  • Kombi suyu boşaltma işlemi yapıldıktan sonra bir kurbağacık ile kör tapalar saat yönünün tersine çevrilir.
  • Kör tapalar açıldıktan sonra ise filtreler özenle çıkarılır.
  • Kombi filtresi yalnız su ile yıkanmalıdır.
  • Kombi filtre temizliği yapıldıktan sonra filtre tekrar yerine takılmalıdır.
  • Kör tapalar takılırken tapaların arasına keten sarmanız gerekmektedir. Bu keten su sızıntılarını önlemektedir.
  • Kör tapalar, saat yönünde çevrilerek iyice sıkıldıktan sonra kör tapaların altındaki vanalar açılır.
  • Kombiye su ilave edilir.
  • Son olarak ise kombi çalıştırılır.

Kombilerinizde ihtiyaç duyduğunuz her şey için bizlere ulaşarak destek ve yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tıkla Ara