Avcılar Viessmann Kombi Servisi Garantili %100 Çözüm

5
(80)
Avcılar Viessmann Kombi Servisi

Avcılar Viessmann Kombi Servisi, İstanbul avcılar çevresi Viessmann Kombi Arıza Tamiri bakım onarım çözümlerinde uzmanlık sertifikasına sahip ekibimiz tarafından kombi arızası sorunlarınızın çözümü için Avcılar Viessmann Kombi Servisiekibimiz 7 gün 24 saat çalışmaktadır. Kombinizin markası ne olursa olsun pek çok farklı nedenden dolayı yıl içinde uzmanlar tarafından kontrol edilmelidir. Arıza, tamir gibi durumları beklemeden yıl içinde düzenli bir şekilde yapılan bakım işlemi ile uzmanlar, oluşabilecek tüm hata ve sorunların önüne geçebilir. Hızlı bir şekilde kombi servisi olan firmamızı arayarak dilediğiniz kalitede ve güvenilir hizmetleri firmamızdan alabilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından yürütülen bu hizmetler ile kombilerinizi daha uzun süre ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Avcılar Viessmann Kombi Servisi ile %100 Başarılı Hizmet

Başarılı kombi servis hizmeti veren firmamız, uzman ekibi ile kombileriniz için gerekli olan hizmetleri başarılı bir şekilde siz değerli müşterileriyle buluşturmaktadır. Sektörünün öncüleri arasında yer alan firmamız, başarılı hizmetleriyle bulunduğu sektörde kalıcı bir yer edinmiştir. Firmamızın her zaman önceliği siz değerli müşterilerinin %100 memnun bir şekilde ayrılmasıdır. Kombi servisi için doğru işlem kadar firmanın sahip olduğu yetkinlikler de oldukça önemlidir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda hizmet kaliteniz düşeceği gibi ortaya çıkan sonuçlar sizi memnun etmeyebilir ve maddi olarak zarar görebilirsiniz.

Olumsuz bir durum ve başarısız hizmetlerle karşılaşmamak için hızlı bir şekilde Avcılar Viessmann Kombi Servisi olan firmamıza ulaşabilirsiniz. Firmamızın web sitesinden iletişim bilgilerimize ulaşabilir ve kombilerinizi güvenle firmamızın uzmanlarına teslim edebilirsiniz.

Kombi Servisi Çalışma Sistemimiz

Kurumsal bir firma olarak Avcılar Eca firmamız, kombi servisi çalışma sisteminde müşteri odaklı olarak çalışıyoruz. Bu kapsamda çalışma sistemimiz öncelikle müşteri talepleri doğrultusunda yerinde ziyaret gerçekleştirerek gereken işlemlerin sağlanmasıdır. Çalışma sistemimiz içerisinde alanında uzman personellerimiz ile her daim müşteri memnuniyeti için çalışıyoruz.

Çalışma prensiplerimiz doğrultusunda Viessmann  başta olmak üzere, Eca, Demirdöküm, Eca,Portherrn, Bosh, Buderus, Airfel, Baykan, markaları ile de çalışmaktayız. Uluslar arası düzeyde kaliteli ve kurumsal şekilde işleyiş sağlayan bu markalar ile çalışarak, müşterilerimize artı değer sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Kombi Servis Sürecimiz

Kombi servis sürecimiz, müşteri isteklerini anlamak ve bunu uzman personellerimize iletmek ile başlamaktadır. Özellikle kombi arızaları, uzmanlık ve dikkat gerektiren alanlar olduğu için, mutlaka titizlik ile alanında uzman personeller yardımı ile çalışılmalıdır.

Ekiplerimize siz değerli müşterilerimizin taleplerini ilettikten sonra, uzman ekiplerimiz yerinde hizmet için sizlere randevu vermektedirler. Randevu zamanında ekiplerimiz arıza veya bakıma yönelik malzemelerini eksiksiz şekilde yanlarına alarak randevunun talep edildiği lokasyona ulaşmaktadırlar.

Ardından genel kombi arızaları veya genel bakım ile ilgili olan talepler doğrultusunda kombi üzerinde gerekli kontroller, bakım ve tamir işlemleri sağlanmaktadır.

Son olarak personellerimiz hizmet sonrası teknik destek de sağlamaktadırlar. Yani servisimizin sizlere sunduğu hizmet sonrası bir problem yaşarsanız veya sormak istediğiniz bir konu olursa ekiplerimize gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz.

Kombi Bakımı

AvcılarViessmann Kombi Servisi hizmetleri verdiğimiz süreçte, kombi bakımı ve tamiri işlemleri için de müşterilerimizin yanındayız. Bu konuda kombi bakımı da önemli bir rol oynamakta.

Özellikle yazdan kışa geçişte kombi bakımı yaptırılmazsa ısınma sorunları, kombi çalışma hataları gibi problemler meydana gelebilmektedir. Bu nedenle kombinizin senede en az bir kez bakımı yapılmalıdır.

Bizler kombi bakım hizmetimiz için öncelikle sıcak su ve peteklerdeki mevcut yanma durumlarını kontrol ederek işlemlere başlamaktayız.

Ardından kombinin tüm aksamları ile ilgili kontrolleri gerçekleştirmekte ve işlem sona erdiğinde varsa arızalı parçalar değiştirilmektedir.

Eğer kombinin çalışmasında genel bir arıza yoksa da senelik temizlik ve bakım işlemleri gerçekleştirilerek müşteriye teslim edilmektedir.

Genel Kombi Arızaları

Genel anlamda kombilerde sıklıkla karşılan ve müşterilerimizden bizlere gelen talepler doğrultusunda tespit ettiğimiz bazı arızalar bulunmaktadır. Bu arızaların bazıları kullanıcı hatasından kaynaklanabileceği gibi bazıları da kurulum esnasında yapılan yanlışlıklardan veya kombi bakımlarının aksatılmasından dolayı gerçekleşen arızalardır.

Genel olarak sıkça karşılaşılan kombi arızalarından bir tanesi peteklerin yanmaması veya üst taraf sıcaklık verirken alt tarafta sıcaklık olmamasıdır. Bu durum peteklerin vanasının kapalı olmasından kaynaklanabileceği gibi, borularda yaşanan tıkanıklardan da kaynaklanabilmektedir.

Diğer bir arıza, kombinin devamlı olarak patlamalı yanması olarak söylenebilir. Bu durumda kombi içerisinde gaz sıkışması olmakta ve bu gaz boşaltılmazsa patlama durumları meydana gelebilmektedir.

Kombinin su akıtması ve yeteri kadar ısıtmaması da genel arızlar arasında yer almaktadır. Söz konusu tüm arızların çözümü için mutlaka bizler gibi yetkili servislerden hizmet talep edilmelidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir.

Garantili Kombi Tamiri

Avcılar Viessmann Kombi Servisi olarak sunduğumuz tüm kombi tamiri servisleri garanti kapsamında gerçekleşmektedir. Bu bakımdan, kombideki parça değişimleri veya arıza kontrolleri garanti kapsamında yapılmaktadır ve tamir sonrası olası sorunlarda da firmamızdan mevcut garanti kapsamında hizmet talep edilebilmektedir.

Garantili Kombi Servisi

Genel anlamda tüm hizmetlerimiz garantili kombi tamiri adı altında anılmaktadır. Zaten kombi ile ilgili sorun yaşan müşterilerimiz yetkili servisler dışındaki servislerden hizmet talep ederek, sıkıntılarını iki katına çıkarmamalıdırlar. Bu anlamda garantili kombi servisi hizmeti, yetkili bayilerden talep edilmelidir.

Viessmann Kombi Temizlik Aşamaları

Eyüp Viessmann Kombi Servisi
Viessmann Kombi Servisi

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken kombi temizlik işlemi, oldukça detaylı ve dikkat gerektiren önemli bir hizmettir. Bu hizmetin uzmanlar ve deneyimli firmalar tarafından gerçekleştirilmesi, doğru hizmet almak için önemlidir. Aynı zamanda bu durum kombinin de çalışma performansı için oldukça önemlidir. Aşamalardan oluşan bu hizmette yapılanlar:

  • Kombi cihazının içerisinde bulunan kirli su boşaltılır.
  • Genleşme tankı havasının ölçümü yapılır ve normal değerlerin altında ise uzmanlarımız tarafından hava basılarak denge sağlanır.
  • Yanma odası sökülerek içerisinde birikmiş olan toz ve kirler temizlenir.
  • Brülör sökümü yapılır ve gözenekleri temizlenir.
  • Tüm bu aşamaların sonunda uzmanlarımız, kombi fanını kontrol eder ve testlerden geçemeyen fanlar temizlenir. Ses ve yalpa olması durumu fanlarda bir sorun olduğuna işarettir. Bu nedenle uzman ekibimiz, su ve fırça yardımı ile fanı detaylı bir şekilde temizler.
  • Fan temizliğinin hemen ardından kalorifer dönüş filtresi kontrolü ve temizliği için sökülür. Bu filtrenin uzmanlar tarafından temizlenmesi doğrudan faturaların da düşmesine ve kombinin de verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.
  • Cihazda oluşan tüm kir, toz ve pislikler detaylı bir şekilde temizlenir.
  • Tüm bu aşamalar esnasında kombiden sökülen parçaların sağlamlığı da kontrol edilir. Parçalarda sorun olması durumunda sizin de onayınız ile yedek orijinal parçalar ile kombi parçaları yerleştirilir.
  • İlk aşamada boşaltılan kombi suyu, tekrar doldurulur.
  • Gaz ayarı testi yapılır ve gazın kaçıp kombiye sızıp sızmadığı kontrol edilir.

Tüm bu aşamaları özenle gerçekleştiren Avcılar Viessmann Kombi Servisi olan firmamızın ekibi, kombi teslimi öncesinde kombilerin çalışma durumunu inceler. Bu şekilde çalışır olan kombilerin teslimi gerçekleşir.

Avcılar Viessmann Kombi Servisi ile Orijinal Parça Desteği

Markalar, ürettikleri kombilere uygun kombi yedek parçaları üretmektedir. Bu parçalar, kombilerin performansının tam alınacağı şekilde üretilmektedir. Kombilerin pek çok farklı etken sonrasında arızalanmasında parça değişimi de gerekebilir. Bu durumda uzmanlar parça değişim işlemini siz değerli müşterilere danışarak gerçekleştirir. Değişimin olduğu parçalar, orijinal yedek parçalar olması oldukça önemlidir. Kombi arızası durumunda parça değişiminin orijinal olmaması, istenmeyen olumsuz durumlara neden olabilir. Öncelikle kombinin arızası giderilse dahi kombiden eski verim alınmayabilir. Viessmann Kombi Servisi olarak İstanbul’da hizmet veren firmamız, orijinal parça desteği vererek kombilerinizin tam verimli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Viessmann Kombi Arıza Kodları

Viessmann kombi E4 arızası hata kodu: Kombi ekranında beliren E4 arıza – hatası besleme gerilim sorunu Anlamındadır. Bu durumda şebeke adaptöründe sorun vardır.

Viessmann kombi E6 arızası hata kodu:  Kombi ekranında beliren E06 arıza – hata uyarısı kombinin su vasınının düşük olduğu anlamına gelir kombiye İhtiyacı olan Suyu 1,5 Bar değerinde su eklerseniz kombi yeniden çalışacak sorun çözüleecektir.

Viessmann kombi b5/e5/f0 arızası hata kodu: kombi ekranında beliren dahili iç hatanın olduğunu belirten arıza – hata kodudur. bu durumda cihaz resetlenmelidir. reset sonrası cihazda düzelme olmaz ise hangi parçada sorun olduğu konusunda bilgiler almak ve çözüm sağlamak adına viessmann servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Viessmann kombi f2 arızası hata kodu: kombi ekranında beliren bu hata kodu belirdi ise kombi fazla ısınma seviyesini geçmiş bu nedenle de kendini otomatik olarak kilitlemiş demektir. bu durumda bir süre kadar cihazın çalışmasını bekleyin. cihaz normale dönmez yine aynı uyarıyı vermeye devam ederse mutlaka viessmann kombi teknik servisi arayınız.

Viessmann kombi f3 arızası hata kodu: brülörün çalıştığını ve alev sinyalinin olduğunu belirten arıza – hata kodudur. bu durumda cihazı tüketici olarak birkaç kez resetlemeniz gerekmektedir. sorunun hala devam ettiği durumlarda direk olarak viessmann kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Viessmann kombi f4 arızası hata kodu: kombinin ateşlemeyi başarılı bir şekilde yaptığını yalnız alevi algılamaması sebebi ile yeniden söndüğünü belirten hata kodudur. bu durumda cihaza birkaç kez reset atmalısınız. cihaz düzelmezse; iyonda, elektrotlarında, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun vardır.

Viessmann f5 arızası hata kodu: hava prosestatında sorun olduğunu belirten arıza – hata kodudur. bu durumda kombinin hava akımında aksamlar olur. sorunun çözüme ulaşması için viessmann kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Viessmann kombi f7 arızası hata kodu: su basınç sensöründe sorunun meydana geldiğini belirten arıza – hata kodudur. su basınç sensörü değişimi gerekebileceği için cihaza müdahale etmemeli servis yardımı almalısınız.

viessmann kombi f8 arızası hata kodu: kombinin gaz valfinin kapanmayı geç yaptığını belirten arıza – hata kodudur. bu durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli viessmann kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

viessmann 100 kombi f9arızası – hata kodu: brülörün devreye girmesi sırasında fanın devir düşürmesi ya da brülörün beklediği verimi sağlamaması gibi durumlarda kombi bu arıza – hata kodunu vermektedir. bu durumda viessmann kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Viessmann kombi fa arızası hata kodu: fan motorunun sürekli çalıştığı yani durması gerekirken durmadığını belirten hata kodudur. bu durumda fanın rulmanları dağılmış ya da motorunda teknik bir problem oluşmuş diyebiliriz. tüketici olarak yapmanız viessmann kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Viessmann kombi fd arızası hata kodu: kombide elektronik kart sorunu olduğu anlamına gelen arıza – hata kodudur. böyle bir durumda sizin müdahaleniz gerekmez. elektronik kartla alakalı tamir ya da değişim işlemi gerekeceği için viessmann kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Viessmann kombi fe arızası hata kodu: kombi içinde tüm parçaların bağlantılı olduğu elektronik kartta sorun olduğunda ya da elektronik kart devreye girmediğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. bu durumda cihazın fişi takılı değil de diyebiliriz. cihazın fişini kontrol esin. fiş takılı ve hiçbir sorun yok ise elektronik kartta sorun olabilir. viessmann kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Bize puan verip destek olun

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Similar Posts