Alarko Kombi Arıza Kodları ve Açıklamaları | 0850 303 11 18

0
(0)

Alarko Kombi Arıza Kodları

Alarko kombi arıza kodları, Alarko marka kombilerde ortaya çıkan arızaların tespit edilmesine yardımcı olan ve arızaları gösteren kodlardır. Her arızaya göre farklı bir kod vardır ve bu şekilde de hem kullanıcılar tarafından hem de uzmanlar tarafından hızlı bir şekilde arızalar tespit edilmektedir. Her marka ve modele göre kombi arıza kodları da değişkenlik göstermektedir. Benzer kodlarda olabilir ancak genellikle kodlar kombilerin markalarına göre değişkenlik göstermektedir.

Alarko Kombi Arıza Kodları

Alarko Kombi Arıza Kodları ve Açıklamaları

Kombi arızaları, pek çok farklı etken sonrasında meydana gelmektedir. Kurulum hatası, su basıncı düşüklüğü, sensör arızası gibi pek çok sorun ortaya çıkabilir. Ayrıca kombi bakımını da aksatmak pek çok hataya neden olmaktadır. Düzenli olarak uzmanlar tarafından yapılacak olan kombi bakımı, kombilerinizi pek çok arızadan koruyacaktır.

Alarko kombi arıza kodları, kombide meydana gelen arızaların tespiti ve onarımını da hızlandırmaktadır. Aynı zamanda hata çeşidine göre kendiniz talimatlara uyarak arızayı ortadan kaldırabilirsiniz. Kombi arıza kodları:

Alarko Kombi Arıza Kodu E01

Yoğuşma fanının gerekli olan devirde dönmemesi, ateşleme bobinin arızalı olması ve gaz valfinin arızalı olması durumunda ortaya çıkan arıza kodudur. En iyi çözüm için kombi teknik servisi olarak hizmet veren firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Alarko Kombi Arıza Kodu E02

Limit termostatının arızalı olması durumunda görülecek olan hata kodudur. Cihazda aşırı olma durumu ile de kendini göstermektedir. Petekle vanalarının açık olması gereken kapalı olması durumunda bu arıza kodu görülmektedir. Çözüm için petek vanaları kapalı ise açık konuma getirilmelidir. Ancak bu durum sorunu çözmediği takdirde vakit kaybetmeden uzmanlardan yardım alınmalıdır.

Alarko Kombi Arıza Kodu H2O

H2O arıza kodu, su basıncı arızası olması durumunda ortaya çıkmaktadır. Bu basma işlemi ile sorun kısa sürede çözülmektedir. Bu konuda bilginiz yok ise ve sorun çözülmüyorsa firmamıza ulaşabilirsiniz.

Alarko Kombi Arıza Kodu E05

Tesisat sensöründe meydana gelen arızalar sonrasında görülmekte olan hata kodudur. Bu arıza söz konusu olduğunda peteklerin ısınmasında bir sorun olmaktadır.

Alarko Kombi Arıza Kodu E06

Kullanım sıcak suyu sensörü arızası olduğunda görülen hata kodudur. Sensör borularında bağlantı sorunu ya da nemlenme olduğunda da bu hata kodu görülmektedir. Alarko kombi arıza kodları çözümü için zaman kaybetmeden İstanbul’da hizmet veren firmamıza ulaşabilirsiniz.

Alarko Kombi Arıza Kodu E14

Diferansiyel fark basınç anahtarı arızası, baca tıkanıklığı, bacanın yeri ile problemi, prosestat arızası gibi sorunlar nedeniyle bu hata kodu belirmektedir. Hiç vakit kaybetmeden kombi servis uzmanlarından yardım almanız önerilmektedir.

Alarko Kombi Arıza Kodu E022

Parametre ayarlarından ortaya çıkan sorunlardır ve parametre ayarlarını bu arıza ile bozulmaktadır. Böyle bir arıza kodunun ortaya çıkması durumunda kombi servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Alarko Kombi Arıza Kodu E035

Alev algılama arızasını gösteren hata kodudur. Bu durumda cihaz tarafından alev algılanmaz ve kombiden arzu edilen verim alınmayacaktır. Hatanın çözümü için kombiye reset atmayı deneyebilirsiniz. Reset atmak bu sorunu ortadan kaldırabilir. Ancak reset atmanıza rağmen sorun ortadan kalkmaz ise 0850 303 11 18’i arayarak firmamıza ulaşabilir ve kombi servis hizmeti veren firmamızdan destek alabilirsiniz.

Bize puan verip destek olun

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Similar Posts